Dne 5.června 2016 se narodil vrh B. Celkem se nám narodilo 9 štěňátek, bohužel poslední holčička se narodila mrtvá. Ale i tak se těšíme z bohaté nadílky, máme 6 kluků a 2 holky.

Otcem štěňátek je VetCh. Amaretto Eldegi neboli Ája. Ženicha jsme vybírali s ohledem na zdraví, dlouhověkost, exteriér a pracovní vedení. Áju jsme si ke krytí vybrali jako pracovního psa. Má složenou zkoušku z poslušnosti ZOP, canisterapeutické zkoušky a je aktivně canisterapeuticky veden. Otcem je Ch. Tertzo´s Darwin. Matkou je Dea z Mokrovous, která byla také pracovně vedená. Složila zkoušky ZM, ZOP, ZPU-1 a canisterapeutické zkoušky. Dalším důvodem, proč jsme si vybrali Áju jako krycího psa je dlouhověkost. Sám zvládl v jeho 9,3 letech úspěšně krytí. Sám pochází z vrhu 9 štěňat, z toho 5 sourozenců ještě žije a ostatní se dožili 7-8 let. Dlouhověkost je vidět i jeho rodokmenu. Více o Ájovi najdete tady

Matkou je naše Ch. Aurelia Moravicus Thesaurus. Aura je aktivně vedená ve sportovní kynologii - cvičí stopy, poslušnost i obrany. Má složené zkoušky z poslušnosti - ZOP, BH, ZZO a ZZO1 a zkoušku z obran - SPr1 (obrana podle IPO1) a chystá se na další zkoušky. Zúčastňuje se i závodů ve sportovní kynologii. Více o Auře se můžete dozvědět na našich stránkách. Její rodiče byli také sportovně vedení. Otcem je C.I.B Ciro Haf z Jundrova, který měl kromě obrovských výstavních úspěchů složené zkoušky BH, ZZO a ZOP. Matka Innocent Idea Čierna Hviezda složila zkoušky ZOP a BH.

Jméno: Ballin Baqir Bellator Berwyn Bessarion Boreas Beatrix Bellona
Barva: černý žlutý oranžový fialový zelený modrý růžová červená
Pohlaví: pes pes pes pes pes pes fena fena

 

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK: